Відеогалерея

Українське суспільство стає лояльнішим до ЛГБТ-спільноти, але...
Переглянути всі відео

Здоров'яВсі статті


Що таке PrEP?

Дата: 14-12-2017

Що таке PrEP?
 
Доконтактна профілактика (або PrEP) - це прийом людьми, які практикують ризиковану щодо можливого зараження ВІЛ поведінку, противірусних препаратів з метою знизити ризик інфікування. PrEP може запобігти інфікуванню та поширенню ВІЛ-інфекції по всьому організму. Вона дуже ефективна для профілактики ВІЛ, якщо використовується за призначенням, але набагато менш ефективна, якщо її не застосовувати систематично.
 
Щодня PrEP знижує ризик інфікування ВІЛ через сексуальний контакт більш ніж на 90%. Серед людей, які вживають ін'єкційні наркотики, вона зменшує ризик більш ніж на 70%. Ваш ризик інфікуватись під час сексуального контакту може бути ще нижчим, якщо ви поєднуватимете PrEP з презервативами та іншими методами профілактики, що також є необхідним, оскільки не слід виключати ймовірність підхопити інші інфекції, які передаються статевим шляхом, проти яких PrEP безсила.
 
Чому варто приймати PrEP?
 
Для тих, хто має високий ризик інфікування ВІЛ, щоденний прийом PrEP може значно знизити небезпеку. Щоденне використання PrEP може знизити ризик інфікування ВІЛ під час сексу більш ніж на 90%, а при вживанні ін'єкційних наркотиків – більш ніж на 70%. 
 
Чи варто мені розглядати можливість прийому PrEP?
 
PrEP призначена для людей, які не живуть з ВІЛ та мають високий ризик інфікування під час сексуальних контактів та в процесі вживання ін'єкційних наркотиків. У міжнародних керівних документах рекомендується призначати PrEP людям, котрі є ВІЛ-негативними та постійно вступають у сексуальні стосунки з ВІЛ-позитивним партнером.
 
Прийом PrEP також рекомендовано:
 
- Особам, які не знаходяться  у взаємно моногамних стосунках1 з партнером, який нещодавно протестувався на ВІЛ і отримав негативний результат.  - Геям або бісексуальним чоловіками, які мали анальний секс без використання презервативу або мали встановлений діагноз інфекції, що передається статевим шляхом впродовж останніх 6-ти місяців. - Гетеросексуальним чоловікам або жінкам, які не завжди використовують презервативи під час сексу з партнерами з невідомим ВІЛ-статусом, при умові що ці партнери/ки мають значний ризик інфікування ВІЛ (наприклад, особи, що вживають наркотики ін'єкційним шляхом, або жінки, які практикують секс з бісексуальними чоловіками). - Особам, які робили ін’єкції наркотиків впродовж останніх 6-ти місяців, спільно використовували голки чи інші інструменти/посуд для приготування наркотичних речовин або перебували на лікуванні щодо наркотичної залежності впродовж останніх 6-ти місяців.
                                                           1 Взаємно моногамний означає, що ви та ваш партнер займаєтеся сексом лише один з одним і не робите цього з іншими людьми.
Оскільки PrEP передбачає щоденний прийом препарату та регулярні візити до лікаря, вона може підходити не всім. Також у деяких людей PrEP може викликати побічні ефекти, такі як нудота. Варто пам’ятати, що такі ефекти не загрожують життю і з часом зникають. 
 
Наскільки ефективною є PrEP?
 
Дослідження показали, що при послідовному вживанні PrEP знижує ризик інфікування ВІЛ під час сексуальних контактів більш ніж на 90%. Серед людей, які вживають ін'єкційні наркотики, PrEP знижує ризик інфікування ВІЛ більш ніж на 70%. 
 
Відвідайте веб-сайт CDC для більш детальної інформації щодо цих досліджень.
 
Чи безпечна PrEP?
 
У деяких людей PrEP може викликати побічні ефекти, такі як нудота, але з часом вони зникають. Жодних серйозних побічних ефектів не спостерігалося, і вони не становлять небезпеку для життя. Якщо ви приймаєте PrEP, повідомляйте свого лікаря/ку про будь-які побічні ефекти, які вас турбують і не зникають.
 
Як я можу розпочати прийом PrEP?
 
PrEP може бути призначена лише лікарем Центру СНІДу, тому спершу поспілкуйтесь з нею/ним, щоб з'ясувати, чи є PrEP правильною стратегією профілактики ВІЛ для вас. Аби добитись відповідного результату, ви маєте приймати PrEP щодня. Окрім того, перед початком прийому PrEP ви повинні пройти тест на ВІЛ, аби переконатися, що у вас немає ВІЛ-інфекції, а також тестуватися кожні 3 місяці в процесі профілактичного лікування. Будьте готові, що вам доведеться регулярно відвідувати свого лікаря/ку для регулярного медичного контролю.
 
Зараз у Києві розпочинається пілотний проект в рамках якого у Київському міському центрі профілактики та боротьби зі СНІДом PrEP будуть безкоштовно отримувати 100 чоловіків, які практикують секс з чоловіками. У зв’язку з цим неурядові ВІЛ-сервісні організації, такі як Альянс Глобал допомагатимуть у формуванні списків охочих взяти участь у даному пілотному проекті.
 

Коментарі (0)


Додавання коментарів закрито.

Карта послуг


Опитування

Онлайн консультації

Тести


Гороскоп