Відеогалерея

Українське суспільство стає лояльнішим до ЛГБТ-спільноти, але...
Переглянути всі відео

УкраїнаВсі новини


Трансгендерна спільнота України отримала подарунок до нового року

Дата: 02-01-2017

Виконуюча обов’язки міністра охороно здоров’я Уляна Супрун підписала новий наказ «Про встановлення медико-біологічних та соціально-психологічних показань для зміни (корекції) статевої належності та затвердження форми первинної облікової документації й інструкції щодо її заповнення». Щойно наказ було затверджено Мінюстом.

Віднині показаннями для зміни статевої належності є «транссексуалізм» згідно Міжнародній класифікації хвороб десятого перегляду., а також дискомфорт або дистрес, що обумовлені розбіжністю між статевою ідентичністю індивідуума і статтю, встановленою йому при народженні (і пов’язаними з цим гендерною роллю та/або первинними і вторинними статевими ознаками).

Затверджено також нову процедуру видачі медичних свідоцтв.

Підписання наказу стало логічним завершенням роботи мультидисциплінарної робочої групи УКПМД «Гендерна дисфорія», до складу якої входять у тому числі й представниці трансгендерної спільноти України, а саме Ангеліна Схліперс, одна з засновниць НГО «Громадянська ініціатива «Т-ема». До процесу позитивних змін також доклав значних зусиль Сергій Шум, завідувач відділу судово-психіатричної профілактики та амбулаторних судово-психіатричних експертиз Українського науково-дослідного інституту соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України

Коментарі (0)


Додавання коментарів закрито.

Карта послуг


Опитування

Онлайн консультації

Тести


Гороскоп