Відеогалерея

Українське суспільство стає лояльнішим до ЛГБТ-спільноти, але...
Переглянути всі відео

Глосарій


ГОМОСЕКСУАЛ

ГОМОСЕКСУАЛ (англ. homosexual від грец. homos — однаковий, рівний + лат. sexus — стать), або ЛЮДИНА (ОСОБА) ГОМОСЕКСУАЛЬНА, сексол.:

Гомосексуали в розумінні сексуальної орієнтації — представники обох біологічних статей, які відчувають необхідність у психоемоційній та еротичній (чуттєвій) близькості й задоволенні сексуальних потреб виключно із представниками (представницями) власної біологічної статі.

Гомосексуалами в розумінні сексуальної орієнтації люди є незалежно від того, чи задовольняють вони свої гомосексуальні потреби в реальному житті, та незалежно від того, чи вважають вони самих себе геями чи лесбійками.

У розумінні сексуальної орієнтації гомосексуалами можуть бути як ті особи, що ідентифікують себе як геї чи лесбійки, так і ті особи, які мають бісексуальну ідентичність.

До трансґендерних осіб термін «гомосексуал» має застосовуватися за формальними ознаками. Таким чином, чоловіка-трансґендера, який відчуває необхідність у задоволенні сексуальних потреб виключно чи переважно з іншими представниками біологічної чоловічої статі, слід визнавати гомосексуалом.

Гомосексуали в розумінні сексуальної ідентичності — чоловіки та жінки, які вважають себе гомосексуальними (чоловіки — геями, жінки — лесбійками), незалежно від того, чи демонструють вони це назовні.

Гомосексуали в розумінні сексуальної поведінки — чоловіки та жінки, які практикують сексуальні контакти виключно з представниками (представницями) власної біологічної статі.

Важливо розуміти, що гомосексуали можуть практикувати, а можуть і не практикувати гомосексуальну поведінку (з огляду на переконання, об’єктивні обставини, вік тощо). Так само гомосексуали можуть вважати себе геями/лесбійками або не вважати себе за таких.

Використання одного й того ж самого терміна «гомосексуал» на позначення людей—носіїв певного виду сексуальної орієнтації чи сексуальної ідентичності створює деяку термінологічну плутанину, уникнути якої можна тільки в тому разі, якщо зазначати, що саме — сексуальна орієнтація чи сексуальна ідентичність — мається на увазі.

Гомосексуальні жінки можуть іменуватися гомосексуалками.


Карта послуг


Опитування

Онлайн консультації

Тести


Гороскоп