Відеогалерея

Українське суспільство стає лояльнішим до ЛГБТ-спільноти, але...
Переглянути всі відео

Глосарій


ГЕЙ

ГЕЙ (допустимо ґей; англ. gay), соціол., — особа чоловічої біологічної статі з гомосексуальною орієнтацією та/або гомосексуальною ідентичністю.

Геями можуть вважати себе Ч-Ж-трансґендерні особи.

Частина геїв є носіями (прихильниками, виразниками) гей-субкультури, але слід мати на увазі, що не кожний гей уважає себе інтегрованим до гей-субкультури чи прагне до такої інтеграції. Спеціального терміну для геїв—носіїв гей-субкультури не існує.

Оскільки термін «гей» має сучасне культуральне забарвлення, його не слід застосовувати до чоловіків-гомосексуалів минулих епох, як наприклад, Леонардо да Вінчі (1452–1519) та Оскара Вайлда (1854–1900).

Отже, гей — це:

У розумінні сексуальної ідентичності — біологічний чоловік, який уважає самого себе геєм, незалежно від того, чи демонструє він це назовні, чи ні. Гей в розумінні сексуальної ідентичності може мати гомосексуальну орієнтацію, рідше — бісексуальну, може практикувати, а може й не практикувати гомосексуальну поведінку.

В розумінні сексуальної орієнтації — біологічний чоловік, психоемоційна сфера, еротичний (чуттєвий потяг) та сексуальні потреби якого спрямовані виключно на інших представників чоловічої біологічної статі.

Термін «гей» не слід використовувати на позначення гомосексуальної чоловічої поведінки — для характеристики цього явища застосовується термін «ЧСЧ».

Уважається, що слово «gay» походить від старофранцузького «gai» або латинського «gaius» Первісне його значення — «безтурботний», «щасливий», «блискучий і ефектний». З кінця XVII століття слово отримало сексуальне фарбування: «вільний від моральних обмежень». У розповіді Гертруди Стайн, написаному 1922 року, воно вперше асоціюється з неоднозначною сексуальністю. Десятиліттям пізніше слово «gay» стало означати франтівський одяг, самотніх чоловіків або холостяків, а в шістдесятих роках XX століття гомосексуали почали вживати його щодо себе. Спочатку слово вживалося як прикметник («he is gay» — «він є гомосексуальний»), а потім перетворилося на іменник («I am the only gay in the village» — «я єдиний гей у селищі»). Згодом слову «gay» було штучно надано значення акроніма, похідного від словосполучення «good as you» — «нічим не гірший, ніж ти».


Карта послуг


Опитування

Онлайн консультації

Тести


Гороскоп