Відеогалерея

Українське суспільство стає лояльнішим до ЛГБТ-спільноти, але...
Переглянути всі відео

Здоров'яВсі статті


Внутрішня гомофобія: чому я боюся себе?

Дата: 12-12-2017

У процесі дорослішання ми приймаємо ті чи інші установки і норми, які існують в суспільстві. Окрім «корисних» і «позитивних» установок ми можемо засвоювати «негативні», які отруюють наше життя, наприклад, гомофобні.

Чи трапляється так, що ви відмовляєтеся від якогось одягу або стрижки, щоб  вас не сприйняли як гея? Чи вважаєте, що не обов'язково афішувати своє особисте життя і, поки колеги і друзі обговорюють спільні вихідні з дружинами та чоловіками, ви просто відмовчуєтеся або розповідаєте так, щоб не було зрозуміло, якої статі ваш партнер? Або вважаєте, що діти в одностатевих родинах нещасні? Це і є внутрішня гомофобія. У нашому гомофобному світі з міркувань безпеки дійсно іноді доводиться бути акуратнішим в словах і діях. Але чи завжди виправдана потаємність і замовчування такої значної частини життя як стосунки та сексуальність?

Гомофобія - це системне уникнення, боязнь, забобони, дискримінація, утиски або акти насильства стосовно гомосексуальних людей. Важливо розуміти, що існує два рівні гомофобії: зовнішня і внутрішня. До зовнішньої відноситься як явна гомофобія у формі фізичного насильства, цькування, погроз, образ, спроб «лікувати», порушення прав за ознакою сексуальної орієнтації, так і прихована гомофобія -  ігнорування, формування негативного образу, використання теми гомосексуальності в образливому тоні (відоме слово на букву «п»).

Внутрішня гомофобія - негативне ставлення гомосексуалів до власної сексуальності та її проявів. Фактично, рано чи пізно гомосексуальний чоловік розуміє, що його потреби і бажання є «іншими» і «поганими», так як суспільство не схвалює гомосексуальність і її прояви. Внутрішня гомофобія може проявлятися у будь-яких негативних емоціях і ставленні до себе, в тому числі в тривозі і неспокої, страхові розкриття і покарання. Крайній ступінь - це повне заперечення, заборона на прояви, самобичування і нанесення шкоди своєму тілу і психіці. Так чи інакше подібні переживання впливають на якість життя і можливість будувати здорові стосунки.

Якщо говорити про способи подолання внутрішньої гомофобії, то можна виділити наступні кроки:

  1. Спілкуйтеся з іншими геями і бісексуалами. Ви можете робити це очно, знайомлячись в ком'юніті-центрах чи клубах, або через соціальні мережі. Вам необов'язково заводити стосунки або погоджуватися на секс. Обговорення загальних проблем або обмін досвідом – добрий спосіб знизити тривогу і уникнути почуття самотності.
  2. Шукайте і вивчайте адекватну і актуальну інформацію стосовно гомосексуальності/бісексуальності. Ви зможете краще розуміти себе і свої потреби, а також знизити відчуття «неправильності» і «інакшості».
  3. Ви можете почати працювати зі стереотипами. Чи дійсно ви відповідаєте збірному негативному образу гомосексуала, який сформувався у гомофобних суспільствах? Швидше за все ні, спробуйте розділити свої уявлення про себе з упередженнями суспільства щодо гомосексуальних і бісексуальних людей.
  4.  Ви можете почати поступово відривати себе світові. Камінг-аут (процес розкриття оточуючим своєї сексуальної орієнтації або гендерної ідентичності) - серйозний крок. Якщо ви не готові бути повністю відкритим, можете здійснювати невеликі кроки - кожен день, тиждень, місяць - говорити про себе більше, частіше, чесніше і відкритіше.
  5. Ви можете стати волонтером у громадській організації або ініціативній групи, яка займається питаннями ЛГБТ+ спільноти. Досвід роботи в таких організаціях показує, що активісти та активістки краще ставляться до себе, вважають свою діяльність важливою, більш повно приймають себе і свою орієнтацію, швидше і ефективніше справляються з проблемами, що виникають через гомофобне ставлення до їхньої орієнтації.
  6. Звернення за психологічною допомогою і підтримкою. У деяких випадках для того, аби впоратися з внутрішньою гомофобією, вам може знадобитися консультація дружнього психолога або соціального працівника. Важливо, щоб допомога була кваліфікована, і консультанти не були гомофобними людьми.

Подолання внутрішньої гомофобії може зайняти якийсь час і вимагати ресурсів, але практика показує, що позбавлення  тривоги і необхідності вести подвійне життя варте того.

Коментарі (0)


Додавання коментарів закрито.

Карта послуг


Опитування

Онлайн консультації

Тести


Гороскоп