Відеогалерея

Українське суспільство стає лояльнішим до ЛГБТ-спільноти, але...
Переглянути всі відео

Глосарій


БІСЕКСУАЛ

БІСЕКСУАЛ (англ. bisexual від лат. bi… дво- + sexus стать), або ЛЮДИНА (ОСОБА) БІСЕКСУАЛЬНА, сексол.:

а) Бісексуали в розумінні сексуальної орієнтації — представники обох біологічних статей, які відчувають необхідність у психоемоційній та еротичній (чуттєвій) близькості й задоволенні сексуальних потреб із представниками (представницями) як власної, так і протилежної біологічної статі, а також ті, для яких біологічна стать партнера (партнерки) не відіграє вирішальної ролі при формуванні психоемоційного та статевого потягу.

Бісексуалами в розумінні сексуальної орієнтації люди є незалежно від того, чи задовольняють вони свої бісексуальні потреби в реальному житті, та незалежно від того, чи вважають вони самих себе бісексуалами (бісексуалками).

У розумінні сексуальної орієнтації бісексуалами можуть бути як ті особи, що ідентифікують себе як бісексуали, так і ті особи, які мають гомосексуальну чи гетеросексуальну ідентичність.

Слід брати до уваги, що бісексуальність має місце в двох відмінних ситуаціях: по-перше, тоді, коли сексуальний потяг спрямований у певний час тільки на представників (представниць) певної статі, але з плином часу чергується із потягом до представників (представниць) іншої статі; по-друге, коли сексуальний потяг спрямований одночасно на представників (представниць) обох біологічних статей або коли стать не має значення при формуванні статевого потягу.

b) Бісексуали в розумінні сексуальної ідентичності — чоловіки та жінки, які вважають себе бісексуалами (бісексуалками), незалежно від того, чи демонструють вони це назовні.

c) Бісексуали в розумінні сексуальної поведінки — чоловіки та жінки, які практикують сексуальні контакти з представниками (представницями) як власної, так і протилежної біологічної статі, незалежно від того, чи мають вони бісексуальну орієнтацію або бісексуальну ідентичність.

Бісексуальну поведінку може практикувати, наприклад, чоловік-гомосексуал, який надає жінкам сексуальні послуги на комерційній основі.

На жаль, використання одного й того ж самого терміна «бісексуал» на позначення людей—носіїв певного виду сексуальної орієнтації, сексуальної ідентичності та сексуальної поведінки створює термінологічну плутанину, уникнути якої можна тільки в тому разі, якщо зазначати, що саме — сексуальна орієнтація, сексуальна ідентичність чи сексуальна поведінка — мається на увазі.


Карта послуг


Опитування

Онлайн консультації

Тести


Гороскоп